Let Balónem - vyhlídkový let horkovzdušným balónem po celé ČR.

Věnujte  vyhlídkový let - dárkový certifikát s neomezenou platností na úžasný zážitek vyhlídkového letu horkovzdušným balónem s romantickým výhledem.  Podrobné informace na www.aeronautik.cz


Jak probíhá vyhlídkový let balónem?      

Po vaší rezervaci termínu se s Vámi spojí pilot den před vyhlídkovým letem, potvrdí let s ohledem na počasí a domluvíte si čas a místo srazu.
Na domluveném místě budete vyzvednuti a odvezeni k místu startu, kde se zúčastníte připrav balónu ke vzletu. ( Rozbalení balónu, nafukování, nástup do koše balónu a start:-)  )

Po vzletu Vás bude v doprovodu zkušeného pilota unášet vítr nad krajinou a Vy si můžete vychutnat Váš vyhlídkový let balónem. Při vyhlídkovém letu máte dost času pořídit si spoustu hezkých fotografií, proto doporučujeme nezapomenout si fotoaparát. Piloti Vás rádi během vyhlídkového letu balónem vyfotografují v koši balónu nad krajinou.

Vyhlídkový let balónem trvá zhruba hodinu. Po přistání a zabalení balónu budete během obřadu křtu vzduchoplevců přijati do cechu balónářského a obdržíte pamětní list. Následně budete odvezeni zpět na místo srazu.  Celá akce trvá zhruba tři hodiny.


Jak se na let obléct na vyhlídkový let balónem?

Doporučujeme tmavší sportovní oblečení a pevnou obuv dle ročního období. Nemusíte se obávat že Vám během vyhlídkového letu balónem  bude zima, nelétá se tak vysoko, aby byl patrný teplotní rozdíl.
Balón se pohybuje stejnou rychlostí jako vítr tak v koši ani nefouká.

Povětrnostní podmínky nutné pro bezpečný vyhlídkový let balónem:
Vyhlídkové lety balónem se provádějí jen ráno nebo v podvečer, kdy není balón ovlivněn termickým prouděním vzduchu, za maximální rychlosti větru do 4 metrů za sekundu, za dobré dohlednosti a nesmí hrozit déšť ani bouřky.
Místo vzletu záleží na směru větru


Proč mají letenky na vyhlídlídkový let balónem neomezenou platnost?

Den a čas vzletu pro vyhlídkový let balónem se potvrzuje 12 hodin předem s ohledem na předpověď počasí.
Místo startu se vybírá dle přání zákazníka a je závislé na síle a směru větru. Vyhlídkové lety balónem se konají pouze za meteorologické situace, která zajistí bezpečné provedení letu.  O letu rozhoduje s konečnou platností pilot pověřený provedením akce. Je běžné, že se let z důvodu nepříznivého počasí přeloží několikrát i přes potvrzený strart v rámci 12 hodin před letem.